Konkurs Avanti

Konkurs

Suknię ślubną wykładamy tylko raz w życiu. Chociaż obyczaj nakazuje, aby zachować ją dla następnych pokoleń, zazwyczaj decydujemy się na jej ....

uroda, kosmetyki, wizerunek

Jak prać suknię ślubną?

2015-07-03 | Honorata Żukowska

Suknię ślubną wykładamy tylko raz w życiu. Chociaż obyczaj nakazuje, aby zachować ją dla następnych pokoleń, zazwyczaj decydujemy się na jej sprzedaż. Niezależnie od tego, jaką podejmiemy decyzję, jedno jest pewne – suknię trzeba wyprać.

Niektóre świeżo upieczone mężatki podejmują próbę prania sukni ręcznie, niestety taki zabieg może przynieść więcej szkód niż korzyści. Bardzo ryzykowna może okazać się również próba wyprania sukni w pralce, prawdopodobność, że ulegnie zniszczeniu jest duża. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym wypadku pralnia chemiczna. Pamiętajmy, że suknia potrzebuje specjalistycznego czyszczenia, na które będziemy musieli wydać około 300 zł. Dużo salonów ślubnych świadczy także podobne usługi, tak więc sprawdźmy, czy w miejscu, gdzie kupiłyśmy suknię jest pralnia poznań. Jeżeli już zdecydujemy się na konkretną pralnie, pamiętajmy, aby przy odbiorze dokładnie ją obejrzeć – czy nie ma widocznych zabrudzeń, czy wszystkie ozdoby są na swoim miejscu. Kolejna rzecz to odpowiednie zabezpieczenie sukni przed żółknięciem i kurzem. Jeżeli nie oddajemy jej od razu do komisu, tylko wystawiamy na aukcję, tak, więc będzie wisieć w szafie, należy mieścić ją w specjalnym worku. Najlepiej, żeby był zabarwiony, gdy jest przezroczysty miejsce powinno być dobrze zaciemnione. Zazwyczaj wystarczy pokrowiec, w którym odebraliśmy suknię z pralni. Innym sposobem przechowywania sukni jest tekturowe pudełko, przy czym nie może być wyprodukowane z użyciem kwaśny odczynników. Przed schowaniem kreacji do szafy trzeba usunąć wszystkie metalowe części, aby nie doszło do zaplamienia rdzą.

Powiązane słowa kluczowe:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: