Konkurs Avanti

Konkurs

Makijaż permanentny to w prostym tłumaczeniu rodzaj mniej inwazyjnego i bardziej bezpiecznego tatuażu. Podczas jego wykonywania używa się ziołowych....

uroda, kosmetyki, wizerunek, makijaż

Trwały makijaż krok po kroku

2015-05-14 | Honorata Żukowska

Makijaż permanentny to w prostym tłumaczeniu rodzaj mniej inwazyjnego i bardziej bezpiecznego tatuażu. Podczas jego wykonywania używa się ziołowych barwników, które wprowadza się znacznie płycej niż w przypadku typowego tatuażu, bo tylko do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka. Zadaniem takiego makijażu jest przede wszystkim podkreślenie urody, korekcja niedoskonałości (często również retusz miejsc pokrytych bliznami bądź przebarwieniami), regulacja konturów twarzy oraz przede wszystkim zaoszczędzenie czasu przy przygotowaniu jego tradycyjnej wersji.

Makijaż permanentny oka, brwi, bądź ust można wykonać w przystosowanym do tego gabinecie kosmetycznym. Ze względu na to, że makijaż to w pewnym sensie zabieg inwazyjny, należy przez zapisaniem się na wizytę w salonie dokładnie dowiedzieć się czy spełnia on wszelkie normy sanitarne. Cena makijażu uwarunkowana jest rodzajem i wielkością korygowanego miejsca, a także narzędziami oraz farbą ku temu stosowaną. Od wyboru narzędzi i farby zależy precyzja i trwałość naszego makijażu.

Przed zaaplikowaniem pigmentu kosmetyczka nakłada na dane miejsce krem znieczulający, po czym nanosi orientacyjny kontur ust, kresek nad oczami bądź brwi. Po zaakceptowaniu kształtu przez klientkę kosmetyczka przystępuje do działania - przy użyciu odpowiednich narzędzi stopniowo wprowadza pigment do warstw skóry.
Po ukończonym zabiegu przychodzi czas na gojenie. Zwykle gojenie trwa kilka dni (od 3 do 5), podczas których należy ze szczególną uwagą pielęgnować miejsca, w których wykonano makijaż. Wszelkich rad i wskazówek udzieli kosmetyczka. Należy również pamiętać, że zabieg nie jest zalecany kobietom w ciąży, osobom chorym na cukrzycę, łuszczycę lub przyjmującym kortykosteroidy.

Powiązane słowa kluczowe:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: